Beta Balığı ve Yavrusu Nasıl Beslenmeli?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:32

Renkli Akvaryum Beta balığı

Beta Balığı ve Yavrusu Nasıl Beslenmeli?

Beta balıklarını beslerken canlı yem ya da kaliteli yemleri kullanmanızı öneririz.
Canlı yem kullanmanız ilk tavsiyemdir.Eğer sivri sinek ve karınca bulabilirseniz beta balığınıza verin,  betalar bunları severek yerler. Kaliteli yemler kullanmanız da beslenme için önemli bir yeresahiptir.


Beta balıkları beslenmelerinde seçiçi davranmaz,
kaliteli kuru yemler, canlı yemler ve dondurulmuş yemlerle beslenebilirler. 

Beta Yavruları Beslenmesi: 
Beta yavrularınıilk 1-2 hafta yumurta sarısı ile besleyebilirsiniz. Yumurta sarısını balıkların durumuna göre hesaplayarak verin( sayısı ve boylarını hesaplayarak). Daha sonraakvaryumculardan rahatlıkla bulabileceğiniz  yavru yemi ve beta yavrularının bakımı için özel yemlerden alabilirsiniz. Kaliteli bir yem olmasına dikkat ediniz.

Etiketler:, ,

Beta Balığı ve Yavrusu Nasıl Beslenmeli? için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. dengesiz  yorumladı. 14:14 - 04 / 11 / 2014:

    çok saçma ve baştan savma bir yazı olmuş. Betta yavruları 2 veya 3. günden sonra 1 kereye mahsus olmak kaydıyla yumurta sarısı verilir, fakat bu yemleme suyu çok çabuk bozacağından çoğu üretici, hobici bunu tercih etmez. betta yavrusunu beslerken artemia olmazsa olmazlardandır. kesinlikle akvaryumcularda satılan kurutulmuş un şeklindeki yavru balık yemlerini yemezler. hareketli ve canlı artemia verilmesi kesinlikle şarttır. bunun yanında bulunması ve üretimi kolay olduğu için mikrokurtta verilebilir. biraz özenin, bilmiyorsanız araştırın konu açmadan önce.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap