Japon Balığı Bitkili Akvaryum

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:30

Akvaryum Balıkları

Japon Balığı Resimleri
Japon Balığı Akvaryumu

Japon Balığı Akvaryumunuz için hem görsel olarak bir estetik katacak, hem de sağlık açısından faydalı olacak akvaryum bitkisi konusunda bir kaç tavsiyemi sunmak istedim. Japon balıkları yapısı ve doğası gereği akvaryum bitkilerini yemekten, koparmaktan çok hoşlanırlar. Her zaman olmasa da akvaryum bitkilerine bu şekilde zarar verebilir veya akvaryum bitkilerini iyi dekore edilmediği ve sağlamlaştırılmadığı taktirde sökebilirler. Bunları göz önüne alarak japon balığı akvaryumunuzu bitkilendirmek için özellikle Anubias gibi sert yapraklı bitkiler kullanılmalıdır. Anubias türlerinin dışında Bacopa Monnieri, Echinodorus Bleheri, Java Moss, Microsorium Pteropus, Vallisneria Americana ve Lysimachia Nummularia bitkileri de japon balığı akvaryumunuzda bulundurabileceğiniz akvaryum bitkilerindendir.


-Japon balıkları, Anubias crytocoryn gibi dibe sağlam kök salarak tutunan bitkilere zarar vermezler ama bitkilerin dibe tutunmaları zaman alacağından ilk dikimlerde yine sökmeleri mümkün. Bunu engellemek için bitkileri mangrow köklerine uygun şekilde sardırıp, köklerin buradan tabana yayılması sağlanabilir.

Anubiaslar kuma dikildiklerinde yaprakların çıktığı ana gövdenin kum altında kalmamasına çok dikkat edilmelidir, eğer ana gövde kum seviyesinin altında kalırsa çürüme başlar. Yavaş büyümesine rağmen yıllarca yaşayan yaprakları ile zamanla çok güzel bir görüntü oluştururlar. Yaprakları geniş olduğu için yosunlanabilir bu yüzden akvaryumun az ışık alan bir bölümünde yerleşmeleri daha sağlıklı olur. Suyun altında çok sık aralıklarla çiçek açmaları çok hoş bir görüntüdür.

Japon Balığı ResimleriJapon Balığı ResimleriJapon Balığı ResimleriJapon Balığı ResimleriJapon Balığı Resimleri

Bir önceki yazımız olan Discus Akvaryumu Ve Discus Bakımı başlıklı makalemizde discus, Discus Akvaryumu ve Discus Bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Japon Balığı Bitkili Akvaryum için yapılan yorumlar : 2 Yorum yapıldı


  1. Haydar Bahadır  yorumladı. 08:55 - 22 / 01 / 2012:

    115litrelık cok temı akvaryum 1 buyuk motor 1 kucuk motor kumu lambası süs testisi ve süs bıtkı ve ayrıca 26 tane gayet saglıklı japon balıgı satılıktır..150 ytlye hepsını komple verıcem ızmırden haydar numaram:0507 513 06 46

  2. ömer  yorumladı. 18:27 - 10 / 03 / 2012:

    japon balığını ağzını sıkarak doğuru mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap