Java moss Akvaryum Bitkisi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:38

Java moss Akvaryum Bitkisi
Java moss Akvaryum Bitkisi

Java moss Akvaryum Bitkisi
Akvaryum bitkilerinden olan Java moss hakkında bilgiler.
www.akvaryumcenneti.com 
JAVA MOSS BİTKİSİ (YOSUNU) Köksüz,küçük yapraklı ve ince gövdeli bir bitkidir. Akvaryumda canlı doğuranların yavrularının en kolay saklandığı ideal bir barınak ve gıda kaynağıdır.
Yeşil yapraklarıyla akvaryumun içinde doğal oksijen kaynağı görevini görür.Işık alması önemli değildir, her ortamda çabuk büyür. Akvaryuma harika bir orman görüntüsü verir.
Başlangıçta, istenen yüzeye bir misinayla bağlanan bir öbek hallaç otu sonradan kendi tutunarak yüzeye yayılabilir. Önemli olan başlangıçta akvaryuma tutturmaktır.


Bir önceki yazımız olan Tropikal Balıklar başlıklı makalemizde Beslenme tropikal balık, tropikal balık ve Tropikal balık akvaryumu nasıl olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , ,

Java moss Akvaryum Bitkisi için yapılan yorumlar : 2 Yorum yapıldı


  1. M. Ali  yorumladı. 20:39 - 03 / 09 / 2011:

    Java Moss ister köklere sarılsın ister fileyle cama tutturulsun çok ince bir katman halinde sarılması bitkinin her tarafının ışık görmesi ve rahat gelişimi açısından çok önemlidir.İlk başta görsel açıdan bizi tatmin eder şekilde kalın bir şekilde sarılması ilerde bitkinin altta kalan kısımlarının yeterli ışık alamamasından dolayı çürümesine yol açıyor.

  2. Canan  yorumladı. 20:40 - 03 / 09 / 2011:

    java moss’u limon filesinin üzerine yayıp deliklerinden gecmesini sağladım,bitkiyi fileye sabitledim. Akvaryumcunun dediğine göre 1-2 aya tabanı sararmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap