Akvaryum Kurulumu Nasıl Dekorize Edilmeli?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:15

Akvaryum kurarken akvaryumun estetik açıdan gösterişi de önemlidir. Bunun için akvaryum dekorasyon önerilerimiz işinize yarayacaktır. Bir akvaryum nasıl dekorize edilir, neler yapılabilir, hangi dekoratif malzemeler kullanılmalı?

Akvaryumunuz için yapacağınız dekoratif hamleler sayesinde hem akvaryumunuz daha şık duracak hem de eviniz daha lüks olacak.Akvaryumunuz için dekoratif malzemeleri göz estetiğinize göre yapabilirsiniz. Akvaryum dekoru yaparken dikkat edilecek en önemli husus dekor yapayım derken akvaryum hacmini küçültmemek, balıkların özelliklerine göre dekor seçmektir.

Tercihen akvaryumlar için sade ve kullanışlı malzeme seçmenizi tavsiye ederiz. .Her akvaryumda çok şıkduran kayaları genellikle her türlü akvaryumlarda tercih edebilirsiniz. Şüphesiz ki kayalar akvaryum için vazgeçilmez estetik görünüm sağlayan dekoratif malzemelerdendir. Tuzlu su akvaryumlarında yaşayan akvaryum balıkları, yengeçler ve diğer canlılar aralarında saklanacakları taşlara ihtiyaç duyar. Bunun için bahsettiğimiz gibi kayalar hem akvaryum canlılarınızın ihtiyaçlarını görür hem de odanıza şıklık katar.


Su altı dekoru oluşturulurken hayal gücünüzü sınırsız olarak kullanabilirsiniz. Hayvanat bahçelerinde gördüğünüz akvaryumun veya televizyonda izlediğiniz deniz altı yaşamının bir prototipinievinizde akvaryumunuza uygulayabilirsiniz. Bunun için gerekli malzemelerden biri de şüphesiz ki akvaryum bitkileri. Akvaryum bitkileri ile akvaryumunuz balıklar açısından da dahasağlıklı bir hal kazanır.

Bunların yanında akvaryumunuz için alacağınız hava taşları ile ekstra bir güzellik oluşturabilirsiniz. Akvaryumunuzda yeteri kadar yer varsa akvaryumlar için dekoratif malzemeler ; kırık gemi, batık uçak, kırık küp vb. malzemeler de akvaryumunuzdahoş ortamlar sağlayacak dekoratif malzemelerdendir.

Bir önceki yazımız olan Akvaryum Balıklarında Stres başlıklı makalemizde Akvaryum suyu, Akvaryum Vikipedi ve balık hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap