Ciklet Balığı Akvaryumu Nasıl Dekore Edilmeli

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:07

Ciklet Balığı Akvaryumu Nasıl Dekore Edilmeli
Yunus cichlid Haplochromis Moori ailesine ait bir türdür.Bu tür Malawi gölünde yaşayan endemik bir türdür.Yunuslar doğal ortamda 25cm ye akvaryum şartlarında ise 20cm ye ulaşabilen bir türdür.


Akvaryum Dekoru
Akvaryum Dekoru Dekor Malzemeleri
 • Yunuslar genellikle gölün sığ kısımlarında yaşadıkları için akvaryumlara çok iyi uyum sağlamışlardır.Gölün kıyı kısımlarının taşlık olmasından dolayı akvaryumda kayalık bölgeler oluşturmak bu türü üretebilmek için uygun olacaktır.

  Ciklet Balığı Akvaryumu Nasıl Dekore Edilmeli
  Ciklet Balığı Akvaryumu Nasıl Dekore Edilmeli

 • Yunuslar için en az 200 litrelik bir akvaryum olması gerekmektedir.İyi bir gelişim için her hafta %33 lük su değişimi çok iyi olacaktır.
 • Akvaryuma konulması düşünülen bitkiler ; Anubias ve Cryptocorine türlerini koymak uygun olacaktır.Anubias’ların ise kayalara ve kütüklere bağlamak iyi sonuç verecektir.

  Akvaryum Malzemeleri
  Akvaryum Malzemeleri

 • Doğal ortamında, kumu kazarak yakaladıkları ufak böcekler veorganizmalarla beslenirler, tabi ki bu yunusların göldeki avlanma biçimidir, bizlerin yunus cichlileri akvaryum ortamında cichlid türleri için üretilmiş özel yemler ile beslememiz mümkündür. Kumlu kıyılarda yaşam sürdürdükleri için tankın zemin malzemesi olarak kum seçmek iyi bir tercihtir fakat kum nitrat birikmesi çok yapar, bunun için dip çekimini önemsemelisiniz.

  Akvaryum Dekorasyonu
  Akvaryum Dekorasyonu

Bir önceki yazımız olan Tavuk başlıklı makalemizde Hayvan Resimleri, hayvanlar ve Hayvanlar Alemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap