Ciklet Balıkları için Akvaryum Dekorasyonu

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:48

Akvaryum için Kum Çakıl Dekorasyon

Akvaryum kumu koyu renkli olmalıdır, her koşulda açık beyaz renkli olmamalıdır. Parlak çakıl balıkları rahatsız eder ve strese neden olur. Ayrıca ciklet  balıklarının renkleri koyu renkli çakıl üzerinde daha canlı görünür. Tabi bu demek değildirki sadece koyu renk kum kullanın.  Akvaryum tabanında oluşturulacak kum örtüsünün yaklaşık 5cm kalınlığında olması tavsiye edilir. Canlı bitki kullanıyorsanız bu kalınlıktaki kum yeterli olacaktır. Ayrıca ciklet balıkları kumla oynamayı severler. Bu yüzden akvaryum tabanınızın her yanını çakılla kapatmamanızı tavsiye ederim. 


Bir önceki yazımız olan Akvaryum Balıklarında Stres başlıklı makalemizde Akvaryum suyu, Akvaryum Vikipedi ve balık hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Ciklet Balıkları için Akvaryum Dekorasyonu için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. Mustafa  yorumladı. 00:53 - 31 / 12 / 2017:

    Benim 1metre boyunda 33cm eninde 55 cm derinliği olan akvaryumum var ve içinde 4 yunus 7 sarı prenses 5 beyaz prenses 7ıceman ve bir de çöpçü var çokmu ne önerirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap