Hindistan Cevizinden Doğal Akvaryum Balık Yuvası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:51

Akvaryum balıklarının akvaryum içerisinde saklanacağı yerlerin olması doğal ortama uyum açısından önemlidir. Bu nedenle akvaryum pet shoplarda kaya-gemi, içi boş odun gibi çeşitli doğal-yapay malzemelere rastlamak mümkündür. Bu yazımızda akvaryum dekoru için çok güzel uyumlu olan bir malzemeden bahsedeceğiz.

Peki hindistan cevizi akvaryum için zararlı mı? Direkt akvaryuma konulur mu?


Akvaryuma hindistan cevizi koymak için öncelikle bilmeniz gereken bazı şeyler var. Hindistan cevizini akvaryumunuz için ayarlayın. Bu aşamada dilediğiniz şekilde kesimler yapabilirsiniz. Ardından hindistan cevizini 8-10 defa kaynatıp soğutun Aksi taktirde hindistan cevizinden akvaryum suyuna renk salınımı olacaktır.

Bu aşamdan sonra bir kaç gün dışarda beklettikten sonra bir-iki defa daha kaynattıktan sonra akvaryuma yerleştirebilirsiniz. Bu sayede renk salınımı en aza inecektir.

Bir önceki yazımız olan Akvaryum Balıklarında Stres başlıklı makalemizde Akvaryum suyu, Akvaryum Vikipedi ve balık hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap