Ankara Deniz Dünyası

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 06:55

Ankara Deniz Dünyası, Ankara Deniz Dünyası ulaşım, Ankara Deniz Dünyası Nasıl Gidilir?, Keçiören Ankara Deniz Dünyası

Ankara Deniz Dünyası
Ankara Deniz Dünyası

İstanbul’da bir ilkle başlamıştı dev akvaryum heyecanı ve İstanbul’daki Forum İstanbul’da bulunan Dev Akvaryum Turkuazoo’dan sonra açılışı gerçekleştirilen Türkiye’nin İstanbul’dan sonra ikinci büyük akvaryumuna sahip olan Ankara Deniz Dünyası’nda Hint Okyanusu, Kızıldeniz, Hazar Denizi ile Türkiye’nin nehir ve göllerinden toplanan 5 binin üzerinde balık bulunuyor. Keçiören Belediyesi’nce yapılan ve yaklaşık 150 tür balık çeşidini içeren Türkiye’nin ikinci büyük akvaryumunun bulunduğu ”Deniz Dünyası” genç yaşlı, küçük büyük herkesin uğrak yeri haline geliyor.  Biz de akvaryumsever kişiler olarak başarılı projeleri sizlere duyurmaktan zevk alıyoruz. Akvaryumcenneti.com ekibi olarak sizleri Deniz Dünyası’na bekleriz. Denizin ve akvaryumun gizli dünyasında buluşmak dileğiyle…

Ankara Deniz Dünyasına Nasıl Gidilir?

Bu yazıyı yazmadan önce kendim ziyaret etmek isterdim ama henüz böyle bir ziyaret gerçekleştiremedim. İnternetten gezi-yorum.net’ten aldığım gidiş bilgilerini aynen ekliyorum.

Özel aracınız ile gidecekseniz (Akvaryumun önünde gayet uygun otopark var, yani özel aracınız ile gidebilirsiniz) Keçiören köprüsü üzerinden doğruca veya Ulus istikametinden gelirseniz, Askeri Mevki Hastanesinin hemen yanından sağa dönerek, köprünün üstüne çıkın ve köprüden doğruca ilerleyin.

Bir süre sonra: hemen solunuzda “Keçiören Belediyesi Binası” ve yine Belediye tarafından yaptırılan “şelaleleri” göreceksiniz. Devam edin ve ilk karşılaştığınız köprünün altına girmeden, hemen sağ yanından köprünün üst bölümüne çıkın ve devam edin, sağdan ikinci sokaktan girdiğinizde, 100 metre sonra: Keçiören Spor Tesisleri ve hemen karşısında “Akvaryum”.


Özel aracınız ile değil, toplu taşım araçları ile gidecekseniz: Ulus veya Kızılay bölümünden Keçiören istikametine giden bir otobüs veya minibüse binmelisiniz. Keçiören Belediye Başkanlığı binasını geçtiğinizde, ilk köprünün altında inmelisiniz. Köprünün üstüne çıkıp, Veysel Karani Camisinin hemen karşısındaki ara sokaktan girip, yaklaşık 100 metre yürüyünce, Keçiören Belediyesi Spor Tesisleri ve hemen karşısında “Akvaryum”

Ankara Deniz Dünyası - Ankara Dev Akvaryum
Ankara Deniz Dünyası - Ankara Dev Akvaryum

Ankara Deniz Dünyası Yol Tarifleri ve Haritalar
A:Başlangıç
B: Bitiş Noktası
Mamaktan Deniz Dünyasına Yol Haritası
Mamaktan Deniz Dünyasına Yol Haritası Nasıl Gidilir?
Mamaktan Deniz Dünyasına Yol Haritası Nasıl Gidilir?

Kızılaydan Deniz Dünyasına Yol Haritası
Kızılaydan Deniz Dünyasına Yol Haritası Google Maps
Kızılaydan Deniz Dünyasına Yol Haritası Nasıl Gidilir?

Ankara Deniz Dünyası – Ankaradaki Dev Akvaryuma Nasıl Gidilir?, Ankara Deniz Dünyası Nereden Gidilir?
Ankara Deniz Dünyası Haritası Yol Tarifi için aşağıdaki haritayı kullanabilirsiniz.

Sol üstteki yukarı aşağı sağ sol okları ile gezebilir, + ile yakınlaşır, – ile uzaklaşabilirsiniz. A noktası Deniz Dünyası.

Etiketler:, , , , , ,

Ankara Deniz Dünyası için yapılan yorumlar : 3 Yorum yapıldı


  1. melike pekol  yorumladı. 11:14 - 24 / 05 / 2012:

    çok güzel bir yer çok hoşuma gitti gitmenizi tavsiye ederim orada çok eğlendim giderseniz çok mutlu olurum

  2. yunus  yorumladı. 01:22 - 25 / 06 / 2012:

    415 417 numaralı aktepe otobüsleri 3 dakika yürüme mesafesi yakınından geçiyor bilginize

  3. mehmet zahit  yorumladı. 08:54 - 17 / 06 / 2014:

    Evimin hemen dibinde ilk günler hep giderdim ama daha sonra sıkılıyorsunuz resimlerdeki gibi adam akvaryuma girip temizlemiyo onu sadece ilk günler yapıyor şimdi ise sadece yem atıyorlar akvaryumları tabiri caizse b.k götürüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap