Ciklet Balıkları Neden Kavga Eder?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 06:09

Cikletler Neden Kavga Eder? Ciklet balıkları akvaryuma adapte olduğu taktirde hareketli ve kıvrak hareketleri ile dikkat çeken balıklardır.


Ciklet Balıkları Neden Kavga Eder?
Ciklet Balıkları Neden Kavga Eder?

Ciklet balıklarının kavga etmesi görülmeyen ya da beklenmeyen bir durum değildir. Birbirine alışmamaış iki ciklet balığı birbiriyle kavga edebileceği gibi, çeşit olarak farklı ciklet balıkları da birbiriyle kavgaya tutuşabilir. Bunun yanında iki erkek ciklet balığının birbiriyle kavgaya tutuşacağı anları görmek de mümkündür. Ciklet balıklarının çoğu yer kavgası da etmektedir. Belli bir bölgeyi sahiplenen balıklar kendisine yaklaşan farklı bir balığı oradan uzaklaştıracak tavırlar takınabilir. Tabi her balık kavga edecek diye bir şey yoktur ama bu kavgaları da sokak kavgası olarak algılamak yanlış olacaktır. Akvaryum hacminiz yeterli değilse akvaryuma alacağınız fazladan ciklet balıkları akvaryumda ortamın kızışmasına neden olabilir.

Ciklet Balıkları Neden Kavga Eder? için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. Efe  yorumladı. 00:33 - 19 / 07 / 2014:

    Bugün çok ilginç bişey oldu akvaryumunda. ciklet balıklarımın yanına kedi çiklet dün alıp koydum yanlarına ve bu gün bi baktım kedi balığın gözleri çıkartılmış şoktayı ne olur bilgi verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap