Akvaryumda Balık Sağlığı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:41

Akvaryum BalıklarıAkvaryumda Balık Sağlığı

Akvaryumunuzun temizliği, akvaryumdaki objelerin özellikleri akvaryum balıklarımız açısından önemlidir. Sağlıklı bir akvaryum ve sağlıklı balıklar, her akvaryum severin elde etmek istediği şeylerden biridir.  Bütün hastalıklarda olduğu gibi balık hastalıklarında da gözlenebilen erken teşhis çok önemlidir. Bu nedenle balıklarımızın normal davranışlarındaki değişiklikler üzerinde önemle durulmalıdır. Sağlığı bozulan balığı tanımak çok kolaydır. Sağlıksız olarak nitelendirebileceğimiz balıklar kendi türüne özgü renk ve davranışları yitirir. Renkleri solar, iştahını kaybeder, çevresi ile ilgisi azalır, hareketleri anormalleşir. Sizleri ciklet balıkları, canlı doğuranlar, çöpçüler, tatlı ve tuzlu su balıkları ve diğer tüm akvaryum balıkları için genel bilgiler, hastalıklar, tedavi şekilleri, bakımları ve beslenmeleri konusunda hazırladığımız akvaryum sitemiz olan akvaryumcenneti.com’a bekliyoruz.
Akvaryum balıkları hastalandıracak bu hastalık unsuru akvaryuma kendiliğinden girmez. Onları akvaryuma biz kendi ellerimizle, akvaryuma koyduğumuz hasta bir balık, temizliğinden emin olmadığımız yem ya da bitki gibi elemanlarla sokarız. Sonuç olarak balıklarımıza sağladığımız ortam ve besin onların sağlıklarını bozacak nitelikte olmamalıdır.


Akvaryumcenneti.com olarak balık hastalıkları üzerinde önemle durararak genel akvaryum balıklarında görülebilecek hastalıkları ve ilaçları Akvaryum Hastalıkları ve Tedavileri bölümünde sitemizde paylaştık. Akvaryum balıklarınızın genel özelliklerini, onlar için gerekli akvaryum şartlarını ve diğer akvaryum balıkları hakkında bütün özellikleri sitemiz akvaryumcenneti.com’da bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Discus bilgilenme.... başlıklı makalemizde discus, Discus Bakımı ve Discus balığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap