Japon Balığı Kuyruk Erimesi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:47

Japon Balığı Kuyruk Erimesi
Japon Balığı Kuyruk Erimesi

Japon Balığı Kuyruk Erimesi Nasıl Anlaşılır?
Japon Balıklarında Kuyruk Erimesi’ni balığın kuyruğunun giderek kısalması ve kumaş söküğüne benzeyen bir görünüşten anlayabilirsiniz. İlk önce kuyruk kanlanır sonra da erimeye başlar. Çoğunlukla, beyaz benekten sonra oluşan hastalıktır.


Kuyruk Erimesi’nin Tedavisi
Kuyruk Erimesini tedavi etmek için Sera Baktopur ilacını alın. İlacı mutlaka uygulamadan önce kullanım kılavuzunu okuyun. 50 litrelik bir akvaryum 1 tane hap atın, 25 lirelik bir akvaryuma ise yarım hap atın. İlaç üç gün akvaryumda kalmalı ondan sonra %50 su değişimi yapın. İlacı atmadan önce tüm filitreleri kapamayı unutmayın ve havalandırma için hava taşı kullanın. Eğer hastalık geçmemişse tedaviyi yineleyin.
Kuyruk Erimesi Tedavisinde Alternatif olarak 
Bir bardak alıp içine akvaryumunuzun suyunu doldurun, bir çay kaşığı kaya tuzu atın. Karıştırın. Filitre açık durabilir (ben filitrenin açık olmasını tavsiye etmiyorum). Sonra tuzlu suyu akvaryumunuza boşaltın. Eğer filitreyi kapadıysanız 1 veya 2 saat sonra açın. Havalandırma içinde hava taşı kullanın.

Bir önceki yazımız olan Discus bilgilenme.... başlıklı makalemizde discus, Discus Bakımı ve Discus balığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap