Japon Balığı Akvaryum Bilgileri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 18:04

Japon Balığı hastalıkları - japon resimleri

Japon Balığı Akvaryumu
Japon Balığı Akvaryumu

Japon balıkları gösterişli ve akvaryumda kendini gösterebilecek büyüklüğe ve renklere sahip özel süs balıklarıdır. Akvaryuma ilk başlayan özel bir balık istemezse akvaryumcuların da hobiciye gösterişi ve büyüklüğü nedeniyle önerebileceği ilk balıktır japonlar. Lepistesler de güzel renklere sahiptir ama japon balıklarının büyüklüğü hobiciyi genelde buna yöneltir.

Japon balığı hakkında bilgi sahibi olmak japon balıklarının sağlıklı gelişimi açısından önemlidir. Bu yazımızda sizlere japon balıkları konusunda farklı makalelerde yer alan bilgileri sunacağız.

Japon Balığı Yanına Hangi Balık Alabilirim

Japon Balığıyla Yaşayan Balıklar – Japon balıkları için çok büyük akvaryumlara ihtiyaç yoktur. Balık sayısını fazla tutmak isterseniz bu durum değişir ama japon balığıyla birlikte farklı türlerde balık beslemeniz fazla önerilmez. Bu tüm balık türleri için geçerlidir. İyi ve sağlıklı bir gelişim için balıklarınızın yanınıza alacağınız balıklara dikkat etmelisiniz.

Japon Balığı Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Japon Balıkları
Japon Balıkları

Japon balıkları akvaryumunuz için özel balıklardan biri olacaktır. Narin yapıları ve gösterişli renkleri ile sizleri akvaryum hobisinde devam ettirecek süs balılarındandır. Sağlıklı bir gelişim için beslenmesi, akvaryum şartları, temizliği gibi etmenlere dikkat etmek gerekir. Japon balıklarının bakımı konusunda Japon Balığı Bakımı Nasıl Olmalıdır? konusunda detaylı bilgi bulabilirsiniz.


Sağlıklı bir bakım için japonlarınız hastalandığında doğru müdahalede blunabilmeniz için hastalıkları ve tedavilerini de bilmelisiniz. Bunun için Japon Balığı Hastalıkları başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz. Japon balıklarında en sık rastlanılan hastalıklara bakacak olursak bunlardan biri kuyruk erimesidir ki tedavi uygulanmak zorundadır. Japon Balığı Kuyruk Erimesi konusunda görsele ve bu konuyla ilgili geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.

Japon Balıkları Çiftleşme Üreme ve Yavru Verme

Japon balıkları genellikle hobi amaçlı bakılan akvaryum süs balıklarındandır. Japon balıklarının üremsei için de diğer akvaryum balıklarında olduğu gibi akvaryum şartları ve japon balığı dişi erkek oranı önemlidir. Japon balıkları yumurta ile çoğalan balıktır, bu yüzden yumurtlaması için sağlıklı balıklara sahip olmalısınız. Bu konuyla ilgili  Japon baliklari nasil ciftlesir? yazımızı okuyabilirsiniz. Japon balığınız yumurta döneminde nasıl belirtiler gösterir gibi sorular aklınıza takılıyorsa Japon Balığı Üremesi ve Japon Balığı Yumurtlama konularından faydalanabilirsiniz.

Japon Balığı Akvaryumu ve Bitkili Japon Balığı Dekoru

Japon Balığı Akvaryum Bilgileri için yapılan yorumlar : 2 Yorum yapıldı


 1. İSMAİL  yorumladı. 06:26 - 19 / 03 / 2013:

  böyle bir site yapmanız çok güzel bir şey teşşekkür ederim…
  bende üç tane japon balığı war biri erkek diğer ikiside
  dişi dişi balık sürekli erkek balığın kuyrununa vuruyor normalmi
  cevapınızı beklerim….

 2. doğukan  yorumladı. 15:14 - 18 / 02 / 2014:

  bnde bılmıyormm ama dıer sıtelerden ogreneblırsın kardeş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap