Japon Balığı Alırken

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:47

japon balığıJapon balığını seçerken öncelikle balığı alacağınız akvaryumcuyu veya petshopu seçin. Çünkü çok balığa bakmak zahmet ister ve petshoplarda akvaryumlara ve akvaryum suyunda yapılan temizlik balıklar için yeterli olmayabilir. Bu da aldığınız balığın hasta olabileceğinin işaretçisidir.
Japon balıkları doğada gruplar halinde yüzerler. Bu yüzden balıklarınızın tek veya az sayıda olmaları yerine çok sayıda beslemeniz onların yaşama biçimine uygun olacaktır. Japon balıkları kendi cinsleriyle yaşadıklarında daha mutlu olacakları da bilinmesi gereken ayrı bir noktadır. Japon balıkları sakin ve iyi huylu balıklardır. Daha saldırgan huylu balıklarla yaşamaları onlar için oldukça zordur.
Bunların dışında balıktaki özellikleri de gözlemlemeniz yerinde olacaktır.  Mesela alacağınız balıkta mantarlı bölgelerin olup olmadığına bakmalısınız. Balıkların yüzgeçleri dik ve zarar görmemiş olmalıdır. Eğer solungaçları çok hızlı hareket ediyorsa ki bu balıkların sürekli yüzeye yüzmeleriyle de anlaşılabilir, yeterli oksijen alamıyor anlamına gelir. Balığın gözlerinin parlak ve temiz olması gerekir. Renkleri düzgün ve pürüzsüz olmalıdır. Bir balık sağlıklıysa fazla efor sarfetmeden suda rahatça yüzer.

Etiketler:, , , , ,

Japon Balığı Alırken için yapılan yorumlar : 55 Yorum yapıldı


 1. serkan  yorumladı. 20:19 - 25 / 11 / 2010:

  su kaplumbağam yuzmüyor ne yapıcam ne istiyo o erkek bir kaplumğ sağlıklı ama yalnız bu yüzden olabilir mi

 2. DİKKAT BU BİLGİLERİ OKUYUN OKUMADAN GEÇME BURKADKİ SORULARIN YANITI ADIM Batuhan JAPON BALIKLARINI SEVERİM :) emeğe saygı  yorumladı. 17:40 - 18 / 02 / 2011:

  1.japon balıkları küçüklri yarım yem büykleri 1 yem 2.balıkların su sıcaklığı soğuk olmucak sıcakta olmucak orta derecede olucak 3.balığınız öldüyse bilin ki zehirlenmiştir ama her balık için değildir 4. japon balıkları 5 cmden büyük olması gerek hamile olması için 5.balıklarınız yüzeye çok çıkıyorsa akvaryumda veya fanusda oksijen az olduğundan kaynaklanır 6. japon balıkların renk değişmesi yeminizin kalitesiz olması çabuk kabız olmalarından kaynaklanır Sıcaklığı artırabilirsiniz ıspanak bezelye gibi yeşillik verebilirsiniz
  7.ayrıca bunlar olmadığı halde hareketsiz olan balık ta hastadır. 8.
  balık alırken önce balığın olduğu akvaryumda kesinlikle hasta balık olmayacak.Alacağınız balık hareketli olmalı,kuyruk ve yüzgeç bölgelerinde yırtık ve iz olmayacak kuyruklarında beyaz nokta yırtık olan balıklar hastadır ayrıca bunlar olmadığı halde hareketsiz olan balık ta hastadır.
  9.japon balıklarının en çok hassas olduğu nokta sıcaklıktır. 10.akvaryumunuza kumu kaynar su ile yıkamadan koymayınız.İçerisinde mikrop varsa bu sayede ölür.
  Şimdi akvaryumunuzu kurdunuz ve 3 gün geçti sıra balık almaya geldi akvaryumunuza balık alırken asla koi almayın çünkü koi aldığınız zaman sadece kendi türleri ile yaşar.Yanına japon alırsanız japon a bir türlü dirlik vermez. 11. akvaryumunuza balıklarınızı aldınız ve geldiniz.kesinlikle balıkları hemen akvaryuma bırakmayın balığı poşeti ile akvaryumun üstüne bırakın ve biraz zaman geçsin balığın olduğu poşeteki su ile akvaryumun suyunun ısılarının eşitlenmesi gerekiyor. 12.japon balığı hamileyken balğı ayrı bir akvaryum (fanus) koyun ve içinde biyede olsun çünkü yumurtalar bilye aralarına kaçarak balığın o yumurtaları yemesine engel olur ben bu kadar biliyorum size japon balığı yetiştirmede başarılar :)))

 3. DİKKAT BU BİLGİLERİ OKUYUN OKUMADAN GEÇME BURKADKİ SORULARIN YANITI ADIM Batuhan JAPON BALIKLARINI SEVERİM :) emeğe saygı  yorumladı. 17:46 - 18 / 02 / 2011:

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Bir sihirbazın japondayada balıklara işkence yapıldığından şoruştırma açıldı çünkü sihirbaz onları yönetiyor yani onları eğitmiş bu onlara işkence yapıldığından soruşturma açıldı dedimya Japonyada altın renkte olan balıklar çok değerlidir bide işkence yapıldığından soruşturma açıldı

 4. slm ben 42 ve 43 yorum yapan  yorumladı. 15:44 - 02 / 03 / 2011:

  arkadaşlar balığınız hasta değile mavi balık ilacı atmayın eğer hasta değil atarsanız balığınız için dua edin ölür çünkü

 5. perihan  yorumladı. 07:05 - 04 / 04 / 2011:

  slm arkadaşlar ben 4 japon balığı aldım 1hafta oldu 3öldü 1biri kaldı sizce neden olabilir yardımcı olun lütfen

 6. elif  yorumladı. 19:36 - 18 / 04 / 2011:

  walla benim jopon balıklarım şu ana kadar tam 10 ay yaşadılar ama boyları aynı yardım edermisiniz..

 7. elif  yorumladı. 19:40 - 18 / 04 / 2011:

  benim akvaryumum var camları hemen pisleniyor vatos balığı aldım camları temizlesin diye 1 dk içinde balığı balıklarım yemişti ne yapabilirim.(balığım sarı prenses ve yunus citlet)

 8. mesafe  yorumladı. 22:59 - 12 / 06 / 2011:

  ya arkaddaşlar bendede 14 tane japon balığı var iki tanesi huyssuz gezyor gruba katılmıyor geceleri motorun fişini çeekiyorum bi zararaı olur mu sizce?

 9. mehmet  yorumladı. 21:58 - 04 / 09 / 2011:

  arkadaslar 2 tane japon aldım ikizi dudakatan dudaklarıyla
  öpüstü acaba hamilemidir

 10. berrin  yorumladı. 15:53 - 03 / 12 / 2011:

  🙁 japon balıklarımdan biri yan yüzüyor kıpırdamıyor ama ölü değil soluyor çünkü arada bir akvaryumu kıpırdatıyorumm öyle hareket ediyor :(! tuhaf yüzüyor hep yan yatıyor sebep ne ya 🙁 lütfen yardım edin 🙁

 11. yasin  yorumladı. 08:16 - 13 / 02 / 2012:

  arkadaslar köpek balıgı japonlarla yasarmı ve tek olarak yasarmı acıl cvp verırısenız sevınırım…

 12. pişmanbey54  yorumladı. 19:13 - 25 / 03 / 2012:

  aarkadaaslar biz daha yeni akvaryum aldık akvaryumcuda bi dane kadın vardı bize japon balıklarının yanında kakaladı bizim japonlarda betaya rahat vermedi zavallı beta 3 hafta dayandı sonra da simsiyah olup gitti allah rahmet eylesin… yani arkadaslar böyle seylere çok dikkat edin alırken sorun kim kimle yaşıyo kim kimle yaşamıyo balıklarınıza iyi bakın sizde benim gibi kakalanmayın!!!

 13. murat  yorumladı. 16:03 - 04 / 01 / 2013:

  arkadaşlar japon balığı alacağım nelere dikkat etmeliyim söylermesin
  ACİLLLLLLLLLLLLLL LÜTFEN

 14. ALİHAN  yorumladı. 09:57 - 31 / 01 / 2013:

  BEN JAPON BALIĞI ALDIM BİRAZ ACEMİYİM BALIKLARI KAFAMA GÖRE ALDIM AMA CİNSLERİ JAPON. JAPON BALIKLARI NASI YUMURTLARLAR ONU BİLMİYORUM.

 15. çağrı  yorumladı. 14:54 - 11 / 12 / 2013:

  arkadaşlar benim 2 tane japon balığım var.ben yumurtladı dıye anlıyorum ama emın değlim.yumurtasını gormedım arkadşalar ertesi gun kalktım okula gıttım okuldan geldiğimde bi pisliğe birleşikti ve ağzı ve yüzgeçleri vardı kıpırdıyor canlı ama yuzemıyor du ve ane ve babasıyla yasarsa bısı olujrmu yardım edin [[nahcekcom]]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap