Japon Balığı Yanına Hangi Akvaryum Balığı Konulabilir?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:19

Uzun ömürlü akvaryum balıklarından biri olan japon balıkları akvarymun taban ve orta bölümünde yüzmeyi alışkanlık haline getirmiş, hem etçil-hem otçul beslenen ve renkleriyle ilgi gören akvaryum balıklarındandır.

aponlar kendilerine zarar vermeyecek yakın boylardaki cüce vatoz ve çöpçü vb. balıklarla beslenebilir.Yalnız japonun yanına alacağınız balıklar onun yutacağı boyda olmamalıdır.


Japon balığının yanına koyacğınız akvaryum balıkları farklı türden ise kesinlikle boy olarak daha küçük ve daha büyük olmamalı ve kontrol altında tutulmalıdır. Japon balıkları kendi türleriyle oldukça barışçıl oldukları için japon akvaryumu için ilk önceliğimiz yine bir japon balığı olmalıdır.

Diğer akvaryum balıklarının hangi balıklarla daha uyumlu olduğunu Bir Arada Bakılabilen Karma Akvaryum Balıkları Listesi konumuzdan takip edebilirsiniz.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap