Japon Balığı Yavruları İçin

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:14

Japon balıkları genelde sabahleyin sıcak sulara yumurtlar. Yumurtalar önce arkadan çıkmaya başlar. İlk önce yavrunun kuyruğu farkedilir. Kafaları çıktığında boyları 1,5 ile 2 milimetre arası olur, tabi bu arada kocaman bir yumurta keseleri de kendilerine eşlik etmektedir. Bu yarı saydam yavrular asla rahatsız edilmemelidir. Eğer bitki veya kaya gibi bir şeyin üzerindelerse tabana düşünce endişelenmeye gerek yoktur. 18 derecede 8 gün sonra hava keseleri dolacak, göğüs yüzgeçleri çıkacak ve ağzına sığacak her yemi yemeye başlayacaklardır. Yavruları iyi yemlenmeli ;ancak akvaryumdan 20 dakika içinde yiyemedikleri yemleri çıkarmalısınız. Balıklar büyüdükçe onları daha büyük akvaryumlara almanız gerekecektir.
Besleme konusunda şu sırayı takip etmelisiniz:
*Serbest yüzmeden sonra: Günde bir öğün çok iyi haşlanmış yumurtanın sarısı (suyu bozar çok dikkatli vermek gereklive iyice ezilmeli), yulaf ezmesi veya etrafınızdaki akvaryumcularda satılan sıvı yemler, yiyebiliyorsa ana yem olarak artemia.
*2 haftadan sonra: Artemia ve infuseria verilebilir.
*3 haftadan sonra: Ezilmiş kuru yemler kullanılabilir.
Not:
İlk 4 hafta günde 3 kere yemleyin.
4 Aylık olana kadar günde 2-3 defa yemleyin.
Sonra günde bir defa yeterli olacaktır.
Her zaman 20 dk içinde yenmeyen yemleri yavruları da çekmeden dikkatlice sifonlamanız gerektiğini unutmayınız…

Etiketler:, , , ,

Japon Balığı Yavruları İçin için yapılan yorumlar : 82 Yorum yapıldı


  1. zeynep  yorumladı. 08:34 - 24 / 03 / 2012:

    benim balığım hep akvaryumun köşesinde duruyor ve şişko bir balık kendisi babam onun hep hamile olduğunu söylüyor ama bence o balığın hayatı söz konusu lütfen bana balığımın durumunu bildirirmisiniz

  2. emrah  yorumladı. 14:42 - 15 / 08 / 2012:

    ben japon balık almayı düşünüyorum arkadaşlar ama ölür diye korkuyorum…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap