Lepistes Akvaryum Isısı Ne Olmalı? Yavrular Kaç Derecede Yaşar?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:24

Lepistes balıkları için su sıcaklık değerleri önemlidir. Lepistes akvaryumunda su sıcaklığı ne olmalı, kaç derecede sabitlemeliyiz, lepistesin doğurması için ideal sıcaklık nedir, lepistes yavruları kaç derecede yaşar sorularının cevabı lepistes akvaryumunda ideal su sıcaklığını verir.


23-25 derece arası lepistes akvaryumları için idealdir. Bu derecelerde akvaryum su ısınızı sabitlemeniz balık sağlığı açısından önemlidir. Bazı hastalıklarda örn. beyaz benek su ısısı artırılır. Ama ideal olanı 23-25 derecedir.

Lepistes yavruları için de aynı sıcaklık değerleri idealdir. 23-25 derecenin üstü balık sağlığı açısından zararlı durumlar teşkil edebilir. Balık sağlığı için su sıcaklığı önemlidir ama diğer etkenleri de göz ardı etmemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Sözlük, B başlıklı makalemizde akvryum, Balıklar ve Beta hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

Lepistes Akvaryum Isısı Ne Olmalı? Yavrular Kaç Derecede Yaşar? için yapılan yorumlar : 3 Yorum yapıldı


  1. yaşar  yorumladı. 14:15 - 26 / 12 / 2016:

    Arkadaşlar benim japon 2 tane 12 tanede lepistes var japonlar için ve lepisteslere kaç derece ısı gerekir

  2. Ediz  yorumladı. 06:08 - 29 / 09 / 2017:

    Arkadaşım akvaryumunda ya japon bulundur ya da lepistes. Balıkların boyları yaşam türleri yemleri hastalıkları farklı farklı. Sıkıntı yaşarsın.

  3. nihat  yorumladı. 10:53 - 12 / 12 / 2017:

    lepistes balıklardan yavru alımım çok iyi ama melez yaratmaya çalışyorum çıkan yavrular pek iştah kabartıcı degil aayrıca 2 dişi vatoz bir erkek vatoz var yawruyu kesti neden sizce tam damızlık vatozlarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap