Lepistes Balığı Akvaryum Bilgileri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:52

Çim desenli(Grass):Mavi ve Kırmızı türleri vardır.Bu renklerin aralarında küçük siyah noktalar vardır

Canlı doğuran akvaryumu oluşturacaklara önerilecek ilk balıktır lepistesler. Özellikle erkek lepisteslerin renk çeşitliliği ile akvaryumda rengarenk balıklar sizlerin ruhunuzu dinlendirecek.

Akvaryum hobisinde işi ticarete dökmeden zevk almak, hobi olarak uğraşmak balık bakımını kolaylaştırır ve bunu bir yük olarak görmezsiniz.

Akvaryumu Temizlemek Çok Zor Geliyor

Erkek Lepistes Balığı

Akvaryum temizliği balık sağlığı açısından oldukça önemlidir. Akvaryumunuzu vakti geldikçe su değişimi ve dekorların temizliği, filtrelerin kontrol ve temizliği gibi şeylerle balıklarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Akvaryum temizliğinden kaçarsanız kısa sürede balıklarınızda hastalıklar gözükerek akvaryumunuzdan istenmeyen kokular gelmeye başlayacaktır.

Canlı doğuranlardan lepistes balığında en çok beyaz benek hastalığı görülmektedir. Beyaz benek hastalığı görüldükten sonra akvaryuma ve diğer balıklara da hızla yayılarak akvaryumunuzu tehdit edecektir. Beyaz benek hastalığı ile ilgili daha detaylı bilgiyi Beyaz Benek Hastalığı adlı makalemizden okuyabilirsiniz. Eğer canlı doğuran akvaryumunuz varsa bu hastalıkla ilgili bilgileri ve tedavi yolunu bilmeniz sizin ve balıklarınızın yararına olacaktır.Beyaz benek hastalığı tedavisinde de farklı metodlar vardır. Bu metodları Beyaz Benek Hastalığı Tedavisi adlı konumuzda bulabilirsiniz.

Dişi Lepistes Balığı


Balık Sayısını Artırmak İstiyorum

Canlı doğuranlardan lepistes balığınız var ama sayıca az buluyorsunuz. Karma bir akvaryumum olsun diyorsunuz. Eğer isteğiniz bu yöndeyse lepistes balığı ile hangi balık beraber yaşar bunu bilmeniz gerekmekte. Lepistes balığı yapısı itibariyle küçük balıktır ve bu yüzden kendi boyundan çok büyük balıklarla yaşaması tavsiye edilmez. Lepistes balığı ile ilgili bakabileceğiniz balıkları Lepistesle Hangi Balıklar Yaşar? konusundan okuyabilirsiniz.

Lepistes Balığım Nasıl Yumurtlar Doğurur?

Lepistes balığı daha önceki konularda da bahsettiğimiz gibi canlı doğuranlar ailesindendir ve canlı doğum yaparlar. Lepistes balıkları ortalama 4. aydan sonra ergin hale gelerek yavru verecek olgunluğa erişirler. Balığınızdan yavru almak için akvaryum şartlarınızın ve lepistes akvaryumu dekorunuzun iyi olması gerekmektedir. Lepistes balığından yavru almak isteyenlere Lepistes Nasıl Yavrular? konumuz ve Lepistes Kuluçka Üreme ve Yavru Verme makalelerimiz yardımcı olacaktır.

Lepistes Balığının Sağlıklı Olması için

Sağlıklı bir lepistes akvaryumu olması sizin de hoşunuza gidecektir. Balıklar daha aktif renkleri daha parlak ve daha yerinde olacaktır. Lepistes balıklarınızın daha sağlıklı olması için daha önceden hazırladığımız Lepistes Balığı Beslenmesi ve Bakımı konusu ve Lepistes Balığının Bakımı Nasıl Olmalıdır? makalesi size faydalı bilgiler verecektir.

Lepistes Balığım Dişi mi Erkek mi?

Belki de cinsiyet ayrımı en kolay yapılan balıklardandır lepistes balığı. Diğer balıklarda özellikle anüs ve vent kontrolü ile cinsiyet ayrımı yapılırken lepisteslerde buna gerek kalmadan da cinsiyet ayrımı yapabilirsiniz. Lepistes balığı cinsiyet ayrımı konusunda akvaryumturleri.com sitesindeki Lepistes Balığı Cinsiyet Ayırımı konusu ve konudaki videolar işinize yarayacaktır.

Yavru Lepistes Balığı

Bir önceki yazımız olan Sözlük, B başlıklı makalemizde akvryum, Balıklar ve Beta hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap