Lepistesler Ne Zaman ve Kaç Günde Bir Doğurur?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:50

Lepistes dogumu nasil anlasilir?

Lepistes balıkları canlı doğuran akvaryum balıkları arasındadır. Kuluçka süresi 25 ile 1 ay arasında değiştiren lepisteslerin kaç yavru doğuracağı da yetişkinlikleriyle alakalı bir konudur. Lepistes balıkları  için ayda bir doğurur ifadesi yanlış olmayacaktır. Ayrıca anne anaç ,baba da damızlık lepistezse balığınız ayda 150 veya daha fazla yavru verebilir.


Akvaryum şartları, balığın hamilelik süresini doğrudan etkileyebilir. Özellikle sıcaklık, hamileliği etkileyen etkenler arasında ilk başlarda yer alır, fakat balığın hamileliğin başlangıcından beri uygun sıcaklıkta olması gereklidir. Lepistes balığı için ideal su sıcaklığı 24-28 dereceleri arasıdır.

Lepistes balığınızın akvaryum içerisinde sağlıklı bir şekilde yavru vermesini istiyorsanız ve hamile dişi lepistesinizi akvaryumdan doğum için ayırmak istemiyorsanız, akvaryumunuz kesinlikle bol bitkilendirilmiş olması gerekmektedir. Bunu sağlayamıyorsanız dişi hamile lepistesinizi doğum zamanında yavruluğa almanız gerekebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Sözlük, B başlıklı makalemizde akvryum, Balıklar ve Beta hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap