Sarı Prenses Balıkları Nasıl Beslenmeli?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 07:52

sarı-prenses-balığıSarı Prenses Balıkları doğal ortamlarında kayalar üzerindeki yosun tabakalarının içindeki küçük kabuklular, böcekleri de avlamayı severler. Bu yüzden sarı prensesleri sadece protein ağırlıklı yemlerle değil otçul besinlerle de beslememiz gerekmektedir.Akvaryumları bol saklanma yeri ve optik bölge sınırları oluşturacak şekilde kayalarla dekore edilmelidir. Erkekler genelde 12-14cm ye ulaşırken dişiler 10-12 cm arasındadır.Bu boylar beslenmeye bağlı olarak artabilir yada azalabilir.Bir erkek, yaklaşık 40-50 cm çapındaki bir bölgeye sahip çıkar. Her erkeğe en azından üç dişi düşmesi şartıyla, 150 litreden geniş ve kalabalık akvaryumlarda birden fazla erkek barındırılabilir.


  • Sarı prensesler hepçil balıklardandır. Yani etçil ve otçul yemlerin hepsiyle beslenebilirler.
  • Sarı Prenseslere haşlanmış havuç ve ıspanak verirseniz renklerinin daha güzel ve canlı olduğunu görebilirsiniz.
  • Sarı Prenses’ler tabii ortamlarında kayalar üzerindeki küçük omurgasızları yiyerek beslenirler. Akvaryum ortamında kaliteli, kuru pul ve granül yemlerle beslenebilirler. Protein ağırlıklı yemleme yapılmalıdır. Bu balıklar ve diğer renk ağırlı olan cichlidlere karoteini bol yemler verilmesi halinde balıklarınız olağan üstü bir renk cümbüşüne bürüneceklerdir.

Sarı Prenses Balıkları Nasıl Beslenmeli? için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. süleyman gözmen  yorumladı. 21:42 - 03 / 10 / 2014:

    bende cilet sarı pirenses var fakat bazıları duz sarı bazıları sırtında siyah çızgı var ayrı cinsmi bunlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap