Sarı prenses hastalıkları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:51

Sarı prenses hastalıkları


  • Genel olarak cichlidler, diğer akvaryum balıklarına göre dış bakterilere karşı daha dayanıklıdırlar. Beyaz benek veya mantar gibi hastalıkları çok kolay atlatırlar. 
  • Fakat iç parazitler, diğer balıklarda olduğu gibi bu balıkları da güçten düşürerek ölümlerine yol açabilirler. Balık hastalıkları ile uğraşmak çok iyi bir gözlem ve sabır ister. 
  • Beyaz benek veya basit mantar tipi hastalıklar, piyasada bulunan muhtelif ilaçlar ile tedavi edilebilmektedir. Fakat kolayca anlaşılamayan iç hastalıkların tedavisi ise 6 gün ile 1 ay sürebilir.
  •  Hastalığa ne tür parazitin sebep olduğunu anlamak için ise, epey tecrübe ve bilgi isteyen bir iştir. Bu konu hakkında yazılmış tüm yayınlara bakılmalı ve çok araştırma yapılmalıdır.

Sarı prenses hastalıkları için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. SEYFULLAH YILMAZ  yorumladı. 11:34 - 11 / 07 / 2013:

    DİŞİ S.P SOLUNGAÇLARININ DİBİ KIRMIZI KANLI GİBİ GÖRÜNÜYOR NEDEN BÖYLE OLMUŞ OLABİLİR HASTALIĞI NEDİR NASIL BİR TEDAVİ UYGULANMALIDIR.İLAÇ İSMİ VE YAPILMASI GEREKENİ SÖYLERMİSİNİZ ARKADAŞLAR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap