Akvaryumum

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 17:37

Sayın Soner KOCAMAN’a yazısı için teşekkürler.

Akvaryum hobisi denince bence apartman katlarına tıkılı kalmıs çogu insan icin ideal ve zevkli bir uğraştır. Diger çogu apartmanlarda beslenen evcil hayvanların (kedi, köpek, kus vs.) bakımından daha kolay ve masrafı onlara göreazdır. Belki ilk baslangıçta almanız gereken alet edavat size pahalı gibi gelebilir, ama ilk akvaryumun kurulmasından sonra bir tek masraf balık yemi (bir kutu birsene civarinda kullanılır) vede aletlerin kullanacagı cüzi miktarda elektiriktir. Veteriner masrafi yok, baliklar yürüyüse çikmak istemez, koltuklar kil tüy içinde kalmaz, akvaryumun karsısına oturunca bütün stresiniz uçup gider; daha ne istiyorsunuzki. Ciddi olmak gerekirse, gerçekten akvaryum hobisinin çekici tarafları çoktur ama bu daha çok bireysel zevke kalan bir olaydir. 


Akvaryumunuzu alırken en önemli unsur takdir edersinizki akvaryumunuzun boyu ve şeklidir(hem kendiniz için hem de göstereceğiniz kişiler için). Akvaryumunuzu bir yatirim olarak düsünün, size seneler boyunca haz verecek evinizin bir parcası haline gelecektir. Ilk akvaryumunuzu yerinizin ve butcenizin elverdigince büyük almanızı tavsiye ederim. Tahmin ettiginizin tersine büyük akvaryumların bakımı, kücük akvaryumlardan daha kolaydır. Ayrica dekoratif gibi gozuken altıgen, sekizgen veya köseler için yapılmıs ücgen akvaryumlardan sakının. Bu tür akvaryumlar balık ve bitki beslemek acısından hiç yararlı degillerdir (guzel gozuktukleri muhakkak ama…), ve bakimlari standart dikdortgen akvaryumlardan daha da zordur.

Ben akvaryumumda 5 tane yunus besliyom. gerçekten de zevkle başladım ve öyle de devam ediyorum.Yunus dışında da balıklar besledim ama en çok hoşlandığım yunuslar oldu.saygılarımla…

Etiketler:,

Akvaryumum için yapılan yorumlar : 2 Yorum yapıldı


  1. berat  yorumladı. 22:28 - 09 / 12 / 2009:

    bende 2akvaryum bir kuş var bakımını kolay yapıyorum

  2. mrba  yorumladı. 10:24 - 31 / 08 / 2010:

    arkaadilar benm size bir sorum olucak benim aynı anda 3 balığımın ağzı dolu 2 sarı prs bir auratus ve bunları kusturmak istemiyorum ayru tankım var birini ona koydum kendileri yavrulasın istiyorum. ama 3 nü koysam aynı tanka sorun olurmu yoksa mecburen kusturmalımıyım ayrı tankım 6 lt lik lütfen çok acil yardımcı olunuz cngene@hotmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap