Yunus Ciklet Beslenmesi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:57

Yunus cichlid üretiminde püf noktalar

Yunus Ciklet Beslenmesi
Yunus Ciklet Beslenmesi

Yunus Ciklet Beslenmesi; Yunus Ciklet beslerken hangi yem verilmeli, yunus ciklet nasıl beslenmeli, sağlıklı bir beslenme için nasıl davranılmalı… Yunuslar mikro-yırtıcı hayvan olarak sınıflandılırır ve genelde sakin bir tavır içerisindedirler, doğal ortamında bu balıklar çok değişik bir beslenme adaptastonu gösterirler. Fossorochromis rostratus, Mylochromis lateristriga, Taeniolethrinops praeorbitalis vs.. gibi türler ile aynı şekilde beslendikleri bilinir. Doğal ortamda kumu kazarak yakaladıkları ufak böcekler veorganizmalarla beslenirler, tabi ki bu yunusların göldeki avlanma biçimidir, bizlerin yunus cichlileri akvaryum ortamında cichlid türleri için üretilmiş özel yemler ile beslememiz mümkündür. Akvaryumdaki balık miktarınıza göre beslenme biçimi belirlenmeli. Yunuslar hem etçil hem de otçul olarak beslenebildikleri için beslenme konusunda fazla sıkıntı oluşturmaz. Kaliteli besleme açısından akvaryumcunuzun tavsiyesi üzerine 1-2 çeşit yem kullanabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Nemo Houdini başlıklı makalemizde akvaryum videosu, balık ve Nemo Houdini hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap