Yunus Cichlid – Video

Doğal ortamında çok değişik bir beslenme adaptastonu gösterirler. Mylochromis lateristriga, Fossorochromis rostratus, Taeniolethrinops praeorbitalis vs.. gibi türler ile aynı şekilde beslendikleri bilinir. Doğal ortamında, kumu kazarak yakaladıkları ufak böcekler veorganizmalar ile beslenirler, tabi ki bu yunus cichletlerin göldeki avlanma biçimidir, bizlerin yunus cichlileri akvaryum ortamında cichlid türleri için üretilmiş özel yemler ile beslememiz mümkündür ve tavsiye edilen de budur. 

Yunus Chiclet, Cyrtocara moorii

yunus

Yunus chicletler malavi gölünün nadir türlerinden olmalarına rağmen dünya genelinde çok geniş ticari değere sahipler. Türkiye de bu balıkların yaklaşık 10 yıldır tanınmasına rağmen afrikadan dünyanın çeşitli yerlerine 1965 yılından beri ihrac ediliyorlar.
Bu balıklar doğal yaşamda kumluk bölgelerde yaşarlar. Yiyeceklerini bu tür kumluk bölgelerden sağlarlar. Hem etçil-hem otçul beslenme alışkanlıkları olmasına rağmen aç kaldıkları zaman aşırı saldırgan ve etçil balıklara dönüşürler.
Cinsiyet, Üreme:
Erkek yunuslar ortalama 20 cm boyutlarında olurken dişilerin 16 cm’i geçtiği nadir görülür. Büyüme ve olgunlaşma süreleri diğer malavi ciclidlerine oranla daha yavaştır. Genellikle 12-15 ay arasında üremek için yeterli olgunluğa gelseler de doğada 2 yaşından önce kolay kolay üremezler. Devamını Oku

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !


reklam

Cinsiyet Ayrımı

Canlı Doğuranlar

Çok Sorulanlar