Japon Balıkları Hakkında Genel Bilgi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 07:51

Japon balıkları sazanasıgiller familyasındandır. Bir çok türü vardır. Ortalama 25 yıl yaşarlar. Akvaryuma yeni başlayanlar için en ideal balıktır ama fazla dikkat edilmediği için hasar görenler olmuştur.2 yaşlarında üreme çağlarına ulaşırlar. Erkeklerin solungaçlarında beyaz sivilceler olur, bu sivilceler üreme çağlarına ulaştıklarını gösterir. Dişi balıkların karınları şişkin olur, genellikle kuyrukları kısadır, erkeklerin ise uzun kurukları vardır.18 ila 24 derecede yaşarlar. 24 dereceden fazlası balığa zararlıdır.


japon.jpg

Japon balığı beslenmesi konusuna dikkat edilmeli ve çok fazla yem verilmemelidir, yoksa kabız olabilirler. Balığın karnının şişkinliğinden anlayabilirsiniz. Bezelye vererek bu sorunu çözebilirsiniz. En büyük sorunlardan biri de siyah benektir. Bu hastalık protein ağırlıklı beslenmeden olur. Bu hastalık ile ilgilenmezseniz balığın ölümüne yol açabilirsiniz.Balık başına 25 L düşmelidir. Alan çok küçük olursa balığın gelişimini etkiliyebilir, zarar verir. Alanın oksijenli olmasına özen gösterin. Japon balıkları oksijen ister. Yüzme seviyeleri genelde dip ve ortadır. pH’ı 6.0 ila 8.0 olması gerkemektedir.

Etiketler:

Japon Balıkları Hakkında Genel Bilgi için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. muhammed hanifi  yorumladı. 20:08 - 18 / 03 / 2012:

    bende 80 litrelik bir akvaryum var 10 tane joponum var ne önerirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap