Akvaryum Sahibi Olmak İçin 5 Neden

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:33

Akvaryum Sahibi Olmak İçin 5 Neden

Akvaryum, insanı doğal ortama alıştıran, insanı su altı canlılarla birlikte yaşamayı öğreten, insana bir canlıya bakabilme sorumluluğu verdiren -ona sorumluluk yükleyen- bir gereçtir.

Akvaryum dünyasında yolculuğa başlamak için bir neden mi arıyorsunuz. Aslında bir değil bir çok nden var ama biz size 5 tanesini yazalım.

Akvaryum severler dilerlerse neden akvaryum sever olunur sorusunun yanıtını yorum olarak paylaşabilir.


Akvaryum Balıkları

Neden mi;

*Akvaryum, bir tutkudur. Bu tutkuda başrol akvaryum balıklarına verilmiştir. Akvaryumun gözdesidir onlar ve ilgi isterler.

*Akvaryum, insanı “günün stresinden uzaklaştıran” tedavi edici bir özelliğe sahiptir.

*Akvaryum, insana canlıları sevme, onlara ilgi ve sevgi duyma olgusu kazandırır.

*Akvaryum çocukların zihinsel dünyasını geliştirir. Onlara -sadece onlara değil aynı zamanda herkese- bir arkadaş bir dost olur.

*Akvaryuma sahip olmak araştırma yapmayı ve keşfetme güdüsünü insanlara tattırır. Sahip olduğu balığa bakma yükümlülüğü olan insana, balığın daha sağlıklı olması için sorumluluk yükler.

Etiketler:,

Akvaryum Sahibi Olmak İçin 5 Neden için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. nihal  yorumladı. 00:44 - 06 / 07 / 2011:

    akvaryum benim için bir tutku elimde olsa evimin her eşyasını akvaryumlu yaptırırdım.bu canlılara hayranım bazen keşke bende su içinde yaşasam diye düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap