Beta balığının özellikleri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 11:33

Beta balığının özellikleri
Beta balığı akvaryum şartları ve özellikleri
www.akvaryumcenneti.com

Beta Balığı Akvaryum Şartları Hakkında
Beta balıkları için hazırlanan akvaryumunun ısısı en az 22°C – 24°C olmalıdır.26°C -28°C derecede olması balığınızı öldürmez ama çabuk yaşlandırmaya sebep verir.


Beta balıkları fanusta beslenmez..
Beta balıkları ne kadar geniş alan bulurlarsa o kadar sağlıklı sağlam ve güzel görünüm kazanırlar. Beta balıkları için en küçük ve ideal akvaryum boyutu yükseklik: 30cm – genişlik: 30cm ebatlarında olmalıdır.

İki erkek beta aynı akvaryumda olmaz..
Davranış biçimleri gereği iki erkek betayı aynı ortamda yaşatamazsınız, sonuç mutlaka bir balığın kaybedilmesi olacaktır.

Beta Akvaryumunuz için bitkilerin önemi büyüktür.
Beta balıkları, Cennet balığı, Gurami gibi balık türler Labirentli balıklar olarak adlandırılır çünkü bu balıklar bulundukları sudaki oksijen miktarı çok düştüğünde hayatta kalmalarını sağlayan labirent adı verilen ek solunum organlarınada sahip olmalarıdır, doğrudan havadan oksijen temin edebilirler.

Etiketler:, , , ,

Beta balığının özellikleri için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. zerda günay  yorumladı. 11:21 - 20 / 12 / 2013:

    tek başına erkek beta balığı yaşarmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap