Bir Akvaryumda olması Gerekenler

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:07

Bir Akvaryumda olması Gerekenler

Akvaryum hazırlamak biraz zahmetli bazen de masraflı bir iştir. Akvaryuma yni başlayanlar özellikle akvaryumuna hangi aksesuarı almalı hangi gerci kullanmalı bu önemli bir konu.

Hava motoru: Balıklarımıza oksijen vermek için kullanırız. Filtre:Akvaryumumuzda daima temiz bir suyun olmasını sağlayacaktır.

Isıtıcı:BAlıkların yaşayabildiği optimum ısı değerleri farklıdır ve balığınıza göre bunu ayarlamak size düşer.


Kum:Dekoratif amaca hizmet eden malzemelerdendir. Akvaryumunuzu daha doğal gösterebilir. Özellikle yunus ciklet akvaryumunda bulunan kum balıkların da hoşuna gidecektir.

Bitki:Akvaryumunu yeşillendirmek isteyen balık severler her türünü kullanabilir . Canlı ve cansız bitkilr akvaryum dükkanlarında mevcuttur.

Aydınlatıcı:Hem akvaryumunuzun görsel olarak daha iyi görünmesini hem de balıkların ve bitkilerin ihtiyaç duyduğu ışığı sağlamak için kullanılır.

 Daha fazlası için: Akvaryum dekorasyon

Bir önceki yazımız olan Zevkli Bir Uğraş , Akvaryum başlıklı makalemizde Akvaryum Vikipedi, bakım ve balık hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap