En Çok Hangi Akvaryum Balığı Tercih Ediliyor?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 09:45

En Çok Hangi Akvaryum Balığı Tercih Ediliyor?
Lepistes besleyenler çok çabuk üremesi nedeniyle lepisteslerden vazgeçemiyor.

Cichled besleyenler
Farkı cichled türlerini bir arada görmekten hoşnut olsa gerek…

Akvaryum balıkları içerisinde canlı doğuranların yeri ayrıdır.
Canlı doğuranlar içerisinde lepistesin yeri ayrıdır.
Lepistesler akvaryuma başta görsel bir zenginlik katmaya bilir. Bir akvaryumda 4 lepistes (1e-3d) sağlıklı bir beslenme sonucunda ay sonunda ortalama 50 lepistes olarak size görsel bir zenginik yaşata bilir.
Evet lepisteslerin yeri ayrıdır çünkü lepistesler 1-1.5 ayda yavrularlar ve 40-100 arası yavru doğururlar. Bu da yeni başlayanlar için kısa sürede uzman bir akvarist olmak demek.


Lepistesler ve Cinsiyet
Lepisteslerde yavrularda ilk 3-4 hafta cinsiyet ayrımı yapmak oldukça zordur. Akvaryum balıklarında cinsiyet ayrımı en kolay yapılan balıklardan biridir lepistes. Renksiz bir görünüme sahip olan dişilere karşın oldukça renkli ve gösterişli (özellikle kuyrukları) erkekler cinsiyet ayrımını kolaylaştıran etmenlerdir.

Lepistes Akvaryumu
Lepistes akvaryumu hazırlamak için fazla masrafa gerek yoktur. Akvaryum dekorasyonunu sevenler için bu böyle değil ama küçük bir aksesuar ve bitkiler akvaryum için yeterli olacaktır. Dekor bölümüne fazla karışmıyoruz, kişsel zevk meselesi…

Japon Balığı
Japon balığı da en çok tercih edilen akvaryum balıkları arasında. Bunun nedeni taart

Bir önceki yazımız olan Zevkli Bir Uğraş , Akvaryum başlıklı makalemizde Akvaryum Vikipedi, bakım ve balık hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, ,

En Çok Hangi Akvaryum Balığı Tercih Ediliyor? için yapılan yorumlar : 10 Yorum yapıldı


 1. nishum  yorumladı. 08:59 - 20 / 05 / 2010:

  merhaba arkadaşlar ben 1 yıl önce kız lepistes yavru aldım şimdi bu balık akvaryumun dipine indi ve yukarı çıkmıyor uzun zamandır az yem yiyor ve şuanda balık akvaryumun dibinde yem verdim hatta elimle yeditdim ama kalkmıyor lütfen yardım edin lütfen mesajı okuyun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Aaron Holt  yorumladı. 18:37 - 24 / 05 / 2010:

  merhaba arkadaşlar ben 1 yıl önce kız lepistes yavru aldım şimdi bu balık akvaryumun dipine indi ve yukarı çıkmıyor uzun zamandır az yem yiyor ve şuanda balık akvaryumun dibinde yem verdim hatta elimle yeditdim ama kalkmıyor lütfen yardım edin lütfen mesajı okuyun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  +1

 3. Intiqam  yorumladı. 18:13 - 25 / 06 / 2010:

  Arkadasim hic akvaryum baligina elle yemek verilirmi?Senin baligin ya hasta ya da ki su cok soguk.Eger balik beslemek istiyorsan bogle seylere alisman lazim.ben 3 yildir balik besliyorum.ilk besledigimde benim de baliklarim hastalanip oluyorlardi.Simdiyse zaman gectikce insan her seyi ogreniyor.Zamanla sende ogreneceksin.

 4. derya kalkan  yorumladı. 17:18 - 31 / 07 / 2010:

  bzim japon balıklarımız war onlar bir süre snra kuyruklarının rengi kırmızı oldu acaba hastalıkmı bılaştı bu durumdabilgisiolan yorum yazınnn!!!

 5. ESKİŞEHİR  yorumladı. 13:46 - 02 / 09 / 2010:

  benim japon balığım bir gün suyunu değiştirdim ondan önceki gün her zamanki gibi çok neşeliydi ancak o gün birden durgunlaştı ve yere dibe oturdu ne hareketlerimize cevap veriyordu ne de yemeğine sabah yemek verdi çok az yedi sonra geri oturdu ve akşam 6.30 gibi öldü arkadaşlar sizce neden olmuş olabilir yani 1 günde hastalandı balık beyaz yada kara leke yoktu sürekli yerde oturup duruyordu sizce neden yani bu belirtilerle ilgili bir hastalık varmıdır yardımmm

 6. tek basina  yorumladı. 17:56 - 04 / 09 / 2010:

  suyunu cok soguk koymusundur

 7. meftun  yorumladı. 15:33 - 22 / 11 / 2010:

  slm bende mavi prenses var 7 cm kadar ama hiç sakin bir yapısı yok akvaryuma koyduğun balıkları dövüyor onları öldürüyor desem doğru olur. akvaryumculara danıştım inanmadılar en son gelip gördüler. şimdi ne yapmalıyım bileniniz varsa lütfen aydınlatın tşklr

 8. M. Ali  yorumladı. 16:53 - 22 / 11 / 2010:

  bnce akvaryumcudan başka bi balıkla değiştir.

 9. abdullah  yorumladı. 22:05 - 07 / 01 / 2013:

  ozaman doguracak onu ayrı bir kaba al

 10. abdullah  yorumladı. 22:17 - 07 / 01 / 2013:

  Arkadaşlar
  ben bir akvaryum alacagım içine hangi tür balık
  alayım sizce hangi balık türü alsam japonmu
  canlı doğuranmı yoksa cikletmi sizce hangisini
  alsam karar veremedim görüşlerinizi alayım dedim
  yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar meşazlarınızı
  bekliyorum 07/01/2013

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap