Velifera Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 08:33

  • Velifera Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Velifera Resimleri - Canlı DoğuranlarVelifera Balığı-Canlı Doğuranlar…Anavatanı Orta Amerika’ nın tatlı ve yarı tuzlu suları olan velifera, ırmakların denize döküldüğü yerlerde yaşadıkları için tuzlu suya da adapte olmuşlardır. Bu yüzden bulunduklar akvaryumun suyuna 10 litreye 2-4 ay kaya tuzu atmak gerekir. Erkek veliferalar 5-7, dişileri 7-10 cm. civarındadır. 24-28 derece sıcaklığı severler. pH 6-8 arasnda olmaldır. Bol akıntılı suları severler. Veliferaların en az 80 litrelik ve yüksekçe (40 cm. ve yukarsı) bir akvaryumda bakılmaları gerekir.bitkili akvaryumlardan hoşlanrlar.En az 5-6 bireylik bir grup halinde bakılmaları önerilir. Bakımı biraz tecrübe gerektiren velifera balığın üretimi kolay olsa da diğer poecilialara göre daha zordur. Yemleme konusunda sıkıntı yaşatmazlar. Bunlarda da yosun bulunmadığı taktirde haşlanmış ıspanak yaprağı verilebilir.


  • VELİFERA AKVARYUM POPULASYONU

Erkekleri, hemcinslerine karşı oldukça saldırgan olan veliferalardan akvaryumda sadece bir tane erkek bulundurulması gerekir. Aynı akvaryumda iki erkek beslemek isterseniz bunun için geniş bir akvaryum gerekmektedir.

Moli, kılıçkuyruk, lepistes, plati gibi poeciliidae üyeleri ile bir arada bakılabilirler.

Bir önceki yazımız olan Lepistesler Hakkında Paylaşım başlıklı makalemizde Lepides, Lepistes Cinsiyeti ve Lepistes Soru Cevap hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap