Yunus Cichlid Bakımı

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:57

Yunus Cichlid Bakımı 
Yunus ciklet akvaryum şartları hakkında bilgiler.
www.akvaryumcenneti.com 


Yunuslar Cichlid balıkları doğada gölün sığ kısımlarında yaşadıkları için akvaryumlara çok iyi adapte olmuşlardır.Yunus Cichlid’ler için sert nitelikte sular daha uygundur. Suyun pH’ı 7,4 ile 8,6 arasında olmalıdır. Suyun ısısı ise 24-27 derece olmalıdır. Ayrıca Yunus Cichlid akvaryumlarında kayalıkların olması balıklar için iyidir. Akvaryum ise balıkların sağlığı en az 150-200 litre olmalıdır. Su değişimini haftada bir kez 1/3 oranında yapmanızda sağlıklı balıklar için oldukça iyidir.
Yunus Cichlidlere genelde bitkisel ve hayvansal gıdaları aynı anda vermek balığınızın aç kalmaması içim çok iyidir. Yunus Cichlidlerde diğercichlid türlerinin çoğunda olan kuma yuva yapma özelliğine de mevcuttur. Ama bu olay bitkiler açısından iyi değildir, çünkü dışarı çıkan bitki kökleri cichlidler tarafından koparılabilir.

Bir önceki yazımız olan Akvaryum Balıklarından Kolay yavru nasıl alınır? başlıklı makalemizde kolay yavru alma yolları ve kolay yavru nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , , ,

Yunus Cichlid Bakımı için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. üzeyir  yorumladı. 07:36 - 09 / 02 / 2013:

    sarı prenses balıgı bakımıyla ilgili bişeyler bilen warmı ? genelde kayalıkları sewiyormuş akvaryum da kaya parçaları war ama sıkışıyorlar girdikleri yerden çıkamıyorlar yardımcı olabilir misiniz buna bi fikri olan varmı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap