Uaru, Fakir Discusu (Uaru Amphiacanthoides)

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 07:58

Fakir DiscusuUaru Amphiacanthoides:Uaru yerli Amazon dilinde kurbağa anlamına gelir. Bu balık cinsi de kurbağaya benzerliği nedeniyle bu isim konmuş olabilir. Amphiacanthoides Amazon havzasında oldukça sık rastlanan bir türdür.


Yıllar boyunca yerliler için besin kaynağı olmuştur. Otçul beslenmeleri nedeniyle, uaruyla beslenen hiç bir bitki güvende değildir. Sert yapraklı anubias türleri bile uarunun çenelerinden nasibini alır. Kemirmek için kütüğe ihtiyaç duyarlar. Bunun sindirimlerine yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Uaru, Fakir Discus Akvaryum Şartları

Bir önceki yazımız olan Moli Balığı, Poecilia latipinna başlıklı makalemizde balık, Canli Doğuranlar ve canlı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , , , , , , , , ,

Uaru, Fakir Discusu (Uaru Amphiacanthoides) için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. muaz  yorumladı. 09:20 - 20 / 08 / 2011:

    uaru ben bu severyum cinsinden istiyorum nasıl bulabilir yada alabilirim. yardımcı olabilecek arkadaşlar muaz_subasi@hotmail.com adresine mail ata bilirlerse sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap