Akvaryum Balıkları Nasıl Yemlenmeli? Kaliteli Yemler ve Yem Önerileri

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 10:15

Akvaryum Balıkları Nasıl Yemlenmeli? Kaliteli Yemler ve Yem Önerileri

Akvaryum Balıkları Nasıl Yemlenmeli? Kaliteli Yemler ve Yem Önerileri
İnsan sağlığında olduğu gibi hayvan sağlığında ve doğal olarak akvaryum balıklarının sağlığında da beslenmenin önemi büyüktür. Doğru beslenmenin yanında kaliteli beslenme ile balıklarımız bir çok hastalıktan korunur ve kurtulurlar. Bundan dolayıdır ki balıklarda beslemede en önemli unsur kaliteli , çeşitli yemlemedir.

Bunun yanı sıra yine balığına göre yaşadığı ortama göre , farklı meyve ve sebzelerle beslenebilir.

Bitki ve meyveyle beslenen balıklar da vardır: Mesela japon balıklarında ıspanak , bezelye vs.; Amazon Balıkları için meyve içleri çok hafif haşlanıp verilebilir.


Bunun gibi doğal beslemede yapılabilir. Önemli olan kaliteli yemlemedir, çok yem atmak kaliteli besleme manası taşımaz..

Beslediğiniz akvaryum balıklarının günlük tüketeceği miktarları belirleyip bunları gün içerisinde 2-3 seferde azar azar vermek en uygunu olacaktır . Çünkü fazla yem hem su kimyasını bozacaktır, dönüşümlü olarakta balığın yaşadığı ortamdaki değerlerin bozulmasına sebep olacaktır. Üstlik fazla atılan yemler az öncede bahsettiğimiz gibi suyun kimyasını bozacak, suyun bulanmasına ve akvaryumun kokmasına da neden olacaktır.

Hem balığın kendi besini hemde yaşadığı ortamın düzenliği için bu oranların belirlenip aynı stabil ölçüde uygulanması en doğrusudur. Hatta gerekirse haftada 1 gün balıkları aç bırakmak en iyisi olacaktır.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap