Tubifex Kurtları

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 14:52

*Tubifexi Ne Zaman Vermeliyiz:
Tubifex kurtları günümüzün kirli çevresinde bol miktarda ağır metaller ve diğer bazı zehirli maddelerle yüklenirler.Tubifex kurtları Diskus gibi hassas türlere kesinlikle verilmemelidir. Daha dayanıklı türlere ise mutlaka gerekiyorsa, oda çok iyi temizlendikten sonra verilmelidir.
Tubifex kurtları nasıl temizlenir?
tubifexTubifex topağını bir kabın içinde, yavaşça akan suyun altında (dikkat: durgun suda çok çabuk ölürler ve kokuşurlar) bir kaç gün bekletin. Günde bir topağı kaldırarak kapta biriken tortuları çalkalayarak temizleyin. Yaklaşık üç gün sonra, bu biriken çamur kahverengisi veya yeşilden açık griye dönüştüğü zaman bağırsaklarını boşaltmışlar demektir. Artık yüzeyde duran bir kurtluk aracılığıyla küçük porsiyonlar halinde balıklara verilebilir.


Tubifex kurtları proteince çok zengin ancak vitamince fakirdirler. Balıklara vermeden önce birkaç dakika multivitamin preparatı damlatılmış bir kapta bekletilmelerinde yarar vardır. Bu vitaminin bir kısmını gövdelerine alırlar.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap