Amphiprion Clarkii , Clarks

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 12:51

 

Clown fish türleri içersinde clarkiler sık ve yoğun yumurta vermelerine karşın yavru büyütme ve metamorfoz aşamasında cok kayıp veren su kalitesinden çok etkilenen yavru büyütmesi en zor olan türdür.Dünyada kuluçkahanelerde çatlayan larvaların metamorfozu geçip canlı kalma oranı %30 cıvarı.

Latince Adı : Amphiprion clarkii— Amphiprion Clarkii , Clarks–
Habitatı : Pasifik okyanusu
Beslenme Biçimi : Küçük kabuklular , diğer canlı yemler. Alg , Pul yemi 
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı : Barışçıl dost
Işık : Normal
Tuzluluk : 1.022 – 1.024
Sıcaklık: 25 – 28 ºC
En Fazla Büyüdüğü Boy : Doğal hayatta 125 mm akvaryumda 75-78 mm.
Reef Uyumu : Uyumlu
pH : 8.1 – 8.4
Genel Yorum: Clark’s Clown çeşitli renklerde olabilir . Büyüklerde iki beyaz dikey çizgi vardır. Yavrularda 3. bir çizgi daha vardır. Anemonla ortak yaşam kurduğundan topluluk akvaryumlarına tavsiye edilir.

Yavru beslenmesi eş tutma ve yumurtlama kadar zor ve meşakkatli beslemede günlere göre fito-zooplankton zenginleştirici ve uygun kuru yem kullanmak gerekli metamorfoz aşamasında gereken iz elementleri güne göre değişik dozajlarda kullanmak önemli ,ışık,kullanılan tank ,plankton verirken su kalitesini bozmamak ve bu ortamda filtrasyon yapabilmek su değişikliklerini gereken günlerde yapabilmek özellikle amphiprion clarkii türlerinin lavra yetiştirme dönemlerinde çok önemli .

Bir önceki yazımız olan Xiphophorus helleri , Kılıçkuyruk başlıklı makalemizde Akvaryum Vikipedi, balık ve Balıklar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, , , , ,

Amphiprion Clarkii , Clarks için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. I Dropped Over Thirty Pounds in A Month  yorumladı. 00:04 - 22 / 05 / 2009:

    I was just now searching for about this when I came upon your blog post. I’m just stopping by to say that I really enjoyed reading this post, it is very clear and well written. Are you considering writing more about this? It seems like there’s more material here for later posts.

Comments are closed.

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap