Wrasse Balığı Bilgi

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 13:41

WRASSE :Wrasse’ler çok kalabalık bir ailedir. Birçok türü, yetişkinliğe erişene kadar birkaç evre geçirir. Bu yüzden satın aldığınız wrasse’in 5 sene sonraki renkleri bugünkünden çok farklı olabilir. Buna hazırlıklı olunması gerekir…Wrasse’ler hiperaktif balıklardır. Korktuklarında ya da uyumak istediklerinde kendilerini kuma gömerler. Küçük kabuklularla ve omurgasız canlılarla beslenirler. Wrasse’lerin birçoğu cismen büyüyeceğinden belli bir zaman sonra büyük balıkların kuma saklanma eğilimleri akvaryumunuzda belli yıkımlara sebebiyet verebilir. Bu sebeple, alacağınız wrasse’in ne kadar zamanda ne kadar büyüyebileceğini satıcınıza danışıp öyle almanızda fayda vardır.


lineatus_wrassewrasse.jpg

Bir önceki yazımız olan Moli Balığı, Poecilia latipinna başlıklı makalemizde balık, Canli Doğuranlar ve canlı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sitemizde akvaryum balıkları, balık hastalıkları, yavru alma, akvaryum şartları, dekorasyon, cinsiyet ayrımı gibi konular hakkında detaylı bilgi bulabilir ve akvaryum dünyasına açılan yolculuğa merhaba diyebilirsiniz.

Sitemap